stodent
Strona Główna < Ozonoterapia stomatologiczna

Ozonoterapia stomatologiczna

Ozonoterapia stomatologiczna

Pierwszy w zachodniopomorskim HealOzone Endo KaVo HealOzone - urządzenie to służy do bezbolesnego leczenia próchnicy za pomocą kontrolowanej terapii ozonowej.

Terapia polega na kontrolowanym wykorzystaniu utleniającego działania ozonu, który eliminuje bakterie powodujące próchnicę. Zasada działania jest bardzo prosta: KaVo HealOzone pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon,który następnie podawany jest rękawem na chory ząb. Ząb jest otaczany specjalnym silikonowym kapturem zapewniającym całkowitą izolację.

Cały ten proces jest przeprowadzany bez stresu i bólu. Rezultaty są imponujące: 99% bakterii powodujących próchnicę zostaje wyeliminowanych po 10 sekundach podawania i 99.9% po 20 sekundach. Po zabiegu każdy Pacjent dostaje do użytku domowego specjalne preparaty powodujące reminalizację szkliwa. W większości przypadków próchnicy korzeni i bruzd, reminalizacja i twardnienie następuje w ciągu 4 -12 tygodni.

Urządzenie eliminuje początkowe stadium próchnicy, dodatkowo ozonoterapia pozwala na leczenie bólu poekstrakcyjnego, opryszczki i trudno gojących się owrzodzeń. Urządzenie to można stosować u kobiet w ciąży.